Kontaktní osoba

Jiří Kučera - informace, objednávky tel: 775 668 558, info@antarktida.eu

Infoplakát - pořadatel
Infoplakát - hráč

Hry pro veřejnost 2024

Hry pro veřejnost nadále pořádáme, ale až na základě vaší poptávky a potřebujeme k tomu pomocnou ruku místního nadšence. S organizací pomůžeme a rádi přijedeme. Napište nám prosím e-mail.

desková hra do celé místnosti    ❄    obchodní    ❄    vyjednávací    ❄    budovatelská    ❄    semi-kooperativní    ❄    utopická    ❄    vhodná pro nováčky
Obchoduj, nebo zmrzni!

👥 8–32 hráčů ⌛ 120, 180 nebo 240 minut 🎲 věk 11+, česky

Příběh

Antarktida roztála a odkryla své bohatství. Jste kolonizátoři, kteří upadli v nemilost celého zbytku světa. V nastalé mezinárodní blokádě budete muset obnovit technologické postupy a vyrobit si potřebnou výbavu pro život, bydlení a další realizaci ve svém oboru.

Budete odkázáni na profese ostatních kolonizátorů. Budete muset spolupracovat, domlouvat se a obchodovat. Pokud uspějete, dočkáte se mezinárodního uznání. Ambicióznější z vás pak budou usilovat o místo v první radě kancléřů Antarktidy.

Jak se to hraje?

  • Vybereš si hospodářský sektor (profesi), kterému se budeš věnovat. Můžeš být buď Těžař (I), nebo Inženýr (II), nebo Investor (III), nebo Vývojář (IV).
  • Hraje se na kola o dvou částech. V první části využiješ svoje akční body a vykonáš akce dle své profese. Získáš tak žetony představující statky a služby; např.: suroviny, vybavení do domácnosti, stroje, donášku jídla, nové technologie… Ve druhé fázi pouze obchoduješ s těmito žetony a domlouváš se na příští kola.
  • Hra se stále vyvíjí. Na začátku máš k dispozici pouze minimální základní schopnosti a vybavení. Nové možnosti vnáší do hry sektor vývojářů a společně s ostatními sektory je uvádějí do praxe. Směřují tak společně a každý sám ke svému cíli.

Proč to hrát?

Na Antarktidě je každý hráč potřebným, každá profese nepostradatelná. Zároveň každý potřebuje žetony od všech čtyř sektorů. Nikdo není soběstačný. Domlouvat se a obchodovat s ostatními je nezbytné. Antarktidu se tak stává pouhým prostorem, kde hru, zábavu a zážitek určujete vy.

Hra předpokládá, že ji každý hraje poprvé. Má jednoduchý základ, který se v průběhu hry rozšiřuje s vývojem hry. Proto je dobře stravitelná i pro mudly.Při hře se potká velký počet hráčů. Každý má jmenovku a roli. Antarktidu tak lze použít i jako první hru nahrazující seznamovací aktivity.

A pak; kdy si zahraješ hru, která se složená akorát vejde do kombíku, rozložená zabere celou místnost a obsahuje více než 3000 herních žetonů?